چگونگي نقش كامپيوترها در عرصه پزشكي


چگونگي نقش كامپيوترها در عرصه پزشكي

  اين روزها با پيشرفت هايي كه در عرصه پزشكي  و تجهیزات پزشکی  (پزشکی هسته ای و یا تجهیزات ساده تری مثل دستگاه بخور سرد، دستگاه وکیوم آقایان و ...) صورت گرفته كامپيوترها به بخش اصلي در هر بيمارستان و مراكز درماني تبديل شده اند . به عنوان مثال از قسمت ابتدايي بيمارستان كه قسمت پذيرش بوده گرفته تا كاربردهاي مهم تر مانند جراحي قلب باز و آزمايش هاي باليني و تصاوير گرفته شده توسط اشعه ايكس و .... . اگر نگاهي به اطرافمان بكنيم مي بينيم كه در اين دوره همه چيز كامپيوتري شده و وجود اين كامپيوترها باعث شده اند كه در اجراي دستگاه هاي پزشكي بسيار كمك شاياني كنند . كامپيوترها مزيت هاي مختلفي دارند كه باعث شده اند در حوزه پزشكي به يك ضرورت تبديل شوند و در اين مقاله به بخش هاي مختلف كامپيوتر در فعاليت هاي پزشكي اشاره ميكنم .

كارايي كامپيوترها در مطب هاي پزشكي

در گذشته در مطب ها براي ثبت اطلاعات بيماران و زمان ورود و خروج و ثبت مرخصي كاركنان و ... همگي با دست انجام مي شد كه كار بسيار دشواري بود . ولي امروزه وجود كامپيوتر در همه مطب ها ضروري بوده و با كمك كامپيوتر مي توان زمان ورود و خروج و ثبت مرخصي كاركنان و ... را با كامپيوتر بسيار ساده انجام داد . وجود يك حسابدار براي بررسي كارهاي مالي در مطب ها ضروري مي باشد كه امروزه حسابداران براي ثبت يادداشت روزانه از همه تراكنش هاي مالي با كمك كامپيوتر انجام مي دهند . انجام كارهاي مالي با كامپيوتر شانس كمتري براي كلاهبرداري در امور مالي بوده و هر وقت شما نياز به بررسي حساب هاي گذشته را داشته باشيد به راحتي قابل دسترس خواهد بود . همانطور كه گفتم با كامپيوتر اطلاعات بيماران مانند آزمايشات و نحوه درمان و ... ثبت شده كه با اين كار مي توان در كمترين زمان به آنها دسترسي داشت . كه ذخيره اين اطلاعات براي پزشكان در مواقع اورژانسي شدن حال بيمار و يا ايجاد يك روش درمان جديد بسيار مفيد مي باشد . اين روزها در سايت هاي اينترنتي ديده ايد كه برخي پزشكان مشاوره هاي رايگان در امور بيماري هاي مختلف را براي كساني كه توانايي مراجعه به بيمارستان را ندارند ارائه مي كنند .

خوانندگان محترم در جریان باشید که کلمات کلیدی و تبلیغاتی این مقاله مربوط می شود به تجهیزات پزشکی از قبیل، دستگاه وکیوم آقایان - دستگاه بخور سرد - دستگاه وکیوم - قیمت تجهیزات پزشکی

نقش كامپيوتر در تحقيقات و مطالعات پزشكي

امروزه وجود كامپيوتر در تحقيقات و مطالعات پزشكي با همديگر عجين شده اند كه در حقيقت در امر مطالعات و تحقيقات پزشكي با استفاده از كامپيوتر بهتر مي توان اجرا كرد . به عنوان مثال در كنفرانس هاي علمي به راحتي پزشكان مي تواند از ويدئو آنلاين استفاده كرده تا پزشكان با تجربه و خبره بتوانند فرآيند پزشكي را مشاهده و راهنمايي كنند . پس پزشكان مي تواند با كامپيوتر در سراسر جهان به صورت آنلاين با همديگر در خصوص اكتشافات و نوآوري هاي جديد و ... در ارتباط بوده تا بتوانند از تجربيات يكديگر استفاده كنند . بعضي از كشورها در حال انجام مطالعات پزشكي به صورت انفرادي هستند كه مي توانند بعد از اتمام جمع آوري اطلاعات با كمك كامپيوتر به واسطه انجمن پزشكي به اشتراك بگذارند .

نقش كامپيوترها در فرآيند پزشكي

كامپيوترها به غير از اينكه در امور حسابداري و تهيه صورتحساب و ... نقش دارند به شكل مهمتر در اجراي عمليات جراحي ها مانند لاپاروسكوپي ها مي توان از كامپيوتر استفاده كرد . برخي بيماران كه حالشان بحراني بوده و بايد تمام حالات اعضاء بدنشان در مراحل مختلف ثبت شوند با كمك كامپيوتر اين كار انجام شده و بيمار تحت درمان قرار ميگيرد . پس نتيجه ميگيريم كه كامپيوترها يك امر جدا نشدني در حوزه پزشكي هستند .


 مطالب مرتبط:

چگونگي نقش كامپيوترها در عرصه پزشكي

 پيشرفت هاي نوين در حوزه تجهيزات پزشكي

نقش فضاي مجازي در فروش تجهيزات پزشكي

 

 

 

 

 

 

 


قیمت تجهیزات پزشکی دستگاه وکیوم آقایان دستگاه بخور سرد


ثبت نظر