پانسمان زخم بستر در خانه


پانسمان زخم بستر در خانه

   

 همانطور که در جریان هستید در مقالات پیشین درباره ی کلیات زخم بستر، جلوگیری از پدیدار گشتن زخم بستر و پانسمان زخم بستر و نقاط شایع این زخم مطالبی را به طور جامع در اختیار شما مخاطبان عزیز وب سایت Dam.ir، قرار نهاده ام.

وب سایت Dam.ir  جزو یکی از فروشگاه های بسیار موفق در حوزه ارائه تجهیزات پزشکی (زخم های مزمن ( پانسمان زخم بستر، تشک مواج) ، کالای معاشقه، ابزار معاینه ( دما سنج ، فشار سنج) دستگاه نمایشگر قند خون و.....  با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت مشغول خدمت رسانی به مشتریان عزیز و ارجمند خود می باشد. قیمت تجهیزات پزشکی این فروشگاه معتبر،کاملا مورد تایید قرار گرفته است.

در زیر ما به نکاتی جالب برای درمان زخم بستر در خانه اشاره کرده ایم، ممکن است که کم و بیش عده ای از ما با تمام عشق و محبت، مشغول نگهداری افراد سالمند و ناتوان خانواده مثل مادربزرگ و پدربزرگ های مهربونمون باشیم، خواندن و اطلاع داشتن از مطالب زیر به ما در مواجهه با زخم بستر، در نگهداری و پرستاری با کیفیت تر این افراد ارزشمند زندگی مان کمک خواهد کرد.

درمان زخم بستر یا پانسمان زخم بستر در خانه:

 

1)      تغییر پوزیشن: شخص بیمار باید با تغییر مرتب وضعیت خود، فشار را کاهش دهد تا با این کار هم روند التیام قسمت آسیب دیده را بهبود بخشد و هم از بروز زخم های جدید پیشگیری کند.

 

2)      عسل: عسل با دارا بودن خواص فوق العاده ای چون افزایش انرژی بدن، سرشار از ویتامین بودن، قویترین آنتی بیوتیک طبیعی، و التیام زخم میتواند در درمان زخم بستر بسیار موثر باشد. بگونه ای که عسل را بر روی زخم گذاشته و پانسمان کرد.

 

3)      آلوئه ورا: آلوئه ورا به دلیل داشتن اسید سالیسیلیک به عنوان یک مسکن عمل کرده و از درد و تورم جلوگیری میکند. ضمنا آب و روغن موجود در این گیاه نیز مانع از خشک شدن پوست میشود. بگونه ای که ژل درون آن را به مدت چند دقیقه بر روی سطح آسیب دیده مالیده تا خشک شود.

 

4)      روغن نارگیل: ماساژ پوست با روغن نارگیل علاوه بر اینکه موجب رطوبت رسانی میشود التیام و افزایش جریان خون را نیز در پی خواهد داشت. بگونه ای که ناحیه صدمه دیده را با استفاده از این روغن به آرامی مالش داد. این روغن توانایی سالم نگه داشتن پوست را بعلت خاصیت ضد قارچ، ضد ویروس و ضد باکتری بودن دارد.

 

5)      زردچوبه: زردچوبه یک ماده ضد عفونی کننده و التیام بخش زخم است که دارای خواص ضد باکتری، ضد قارچ و ضد التهاب می باشد. بنابراین میتوان از آن در درمان زخم بستر استفاده نمود بگونه ای که مقداری از آن را  بر روی زخم ریخته و پانسمان کرد.

 

6)      آّب شور: از آنجایی که آب شور خاصیت ضد عفونی دارد میتوان از آن در ضد عفونی زخم ها استفاده نمود. برای این منظور جوشانده آب و نمک(حدود 2 قاشق نمک را در ظرف حاوی آب ریخته و می جوشانیم سپس اجازه میدهیم تا سرد شود) را برای تمیز کردن زخم استفاده می نماییم.

 

امیدوارم مطالب فوق برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.


 مطالب مرتیط:

جلوگیری از پدیدار گشتن زخم بستر

نقاط شایع زخم بستر

مجموعه دانستنی های زخم بستر

 

 

 

 

 

 

 

 

 


قیمت تجهیزات پزشکی دستگاه وکیوم بانوان دستگاه وکیوم آقایان پانسمان زخم بستر


ثبت نظر