مروري بر چگونگي استفاده از دستگاه بخور از ديد پزشكي


مروري بر چگونگي استفاده از دستگاه بخور از ديد پزشكي

   آيا از ديد پزشكي استفاده از دستگاه بخور در هواي آلوده كلان شهرها موثر است ؟

آمدن فصل پاييز و زمستان براي يكسري از افراد دلهره هايي ايجاد كرده چون با آمدن اين فصل هوا سرد و خشك شده و باعث تشديد آلرژي اين گونه افراد مي شود . كه بايستي براي كنترل آلرژي خود از دستگاه هاي بخور (گرم و سرد) موجود در بازار استفاده كنند .

 مروري بر چگونگي استفاده از دستگاه بخور از ديد پزشكي

به نقل ازیکی از دکترهای با تجربه،استفاده از ماسك هاي مدل (N۹۵) بهترين گزينه در زمان آلودگي هوا مي باشد . و همچنين وي در ادامه خاطرنشان كرد كه لزوما در روزهاي آلوده استفاده از ماسك هاي معمولي مدل ( پارچه اي و كاغذي) هيچ تاثير مثبتي بر دستگاه تنفسي فرد ندارد . وي بر اساس مطالعات پزشكي به اين نتيجه رسيده است كه ذرات ريز معلق در هواي آلوده به راحتي از اين ماسك ها عبور كرده و مشكلاتي را به وجود مي آورد . وي تاكيد مي كند ماسك هاي (N۹۵ و FSP۲) كمك شاياني در تصفيه كردن هوا براي افراد سالمند و كودكان داشته كه البته بايد هر هفته اين ماسكها را تعويض كنند . در ادامه اين پزشك متخصص در جواب اين پرسش كه مصرف آنتي بيوتيك در زمان هاي آلودگي هوا تا چه اندازه بر سلامت افراد تاثير دارد افزود : اين روش كاملا اشتباه است . به باور غلط يك سري از افراد فكر ميكنند با مصرف آنتي بيوتيك كمك شاياني به خود در روزهاي آلوده مي كنند . ولي اين گونه نيست چون فقط با اين روش ميكروب ها را مقاوم تر كرده نه چيز ديگر . طبق مطالعات پزشكي در ايران هر چند سال يك بار يك سري از عفونت ها از راه رسيده و بعد از قلع و قمع كردن يكسري از بيماران از بين مي روند .

 به عقيده اين متخصص هيچ كدام از دستگاههاي بخور (سرد و گرم) هيچ تاثير مثبتي بر دستگاه تنفسي فرد ندارد . و همچنين در ادامه افزود : كه براي بيماران در هر گروه سني استفاده از دستگاه بخور سرد را تجويز نكرده و نخواهم كرد . ولي متاسفانه اين روزها با تبليغ هاي زياد در شبكه هاي ماهواره اي و مجازي شاهد استفاده زياد افراد از اين دستگاه هاي بخور هستيم . بر عكس تبليغاتي كه براي فروش اين محصول انجام مي دهند به مردم اين آگاهي را نمي دهند كه استفاده از دستگاه بخور (سرد) چه آسيبي بر بدن ايجاد مي كند . زيرا سرما جزء يكي از محرك هاي راه هاي تنفسي بوده و باعث ايجاد آسم در افراد و شرايط رشد يك سري از حشرات و كپك ها مي شود . در ادامه نبوي متذكر شد كه اندازه رطوبت طبيعي موجود در خانه بايد بين (30 تا 50) در صد بوده و رطوبت بالا باعث رشد كپك ها و مايت ها مي شود . در قديم هنگام استفاده از وسايل گرمايشي يك ظرف آب بر روي آن گذاشته تا رطوبت كافي در فضا ايجاد شده ولي اين روش كمتر اين روزها به چشم مي خورد . البته جا دارد به اين نكته هم اشاره كنم كه كودكاني كه به خروسك مبتلا شده اند استفاده از دستگاه بخور سرد به مدت 1 تا 2 روز بلا مانع مي باشد . و در پايان دكتر نبوي چند توصيه به هموطنان خود داشته كه :

- در روزهاي آلوده افرادي كه از بيماري هاي خاص رنج مي برند حدالمقدور از منزل خارج نشده و در زمان خارج شدن از منزل حتما از ماسك   (N ۹۵) استفاده كنند .

- زياد از ميوه و سبزيجات تازه استفاده كنند .

- از انجام دادن يك سري از فعاليت هاي سنگين مانند ورزش كردن بپرهيزند .

دستگاه های بخور موجود در سایت ما شامل:

دستگاه بخور سرد، دستگاه بخور گرم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


قیمت تجهیزات پزشکی دستگاه بخور سرد دستگاه وکیوم تشک مواج زخم بستر


ثبت نظر