رعايت چند اصل در نگهداري صحيح از دستگاه هاي بخور


رعايت چند اصل در نگهداري صحيح از دستگاه هاي بخور

   با فرا رسيدن فصل پاييز و زمستان و سرد شدن هوا بيشتر مردم تمايل زيادي به خريد دستگاه بخور (گرم و سرد) را نشان مي دهند . زيرا بيشترين كاربرد را در حفظ رطوبت هواي داخل منزل يا محيط  كار را داشته كه به طبع استفاده از اين دستگاه بخور سرد يا گرم مشكلاتي را كاهش مي دهد . البته به توصيه پزشكان و رعايت نكات بهداشتي استفاده از دستگاه بخور سرد و يا دستگاه بخور گرم در منزل براي درمان يك سري از بيماري ها بسيار حائز اهميت مي باشد . طبق آخرين آزمايشات و بررسي هاي انجام شده 75 درصد از دستگاه هاي بخور به دليل عدم رعايت بهداشت داراي قارچ بوده كه بيشتر در دستگاه هاي خانگي ديده شده است . با خريد اين دستگاه ها مي خواهيم كمي به سلامت خود كمك كرده ، ولي با وجود تنفس هواي كثيف از اين دستگاه ها باعث بروز يك سري از بيماري ها مي شويم .

با رعايت چند نكته كوچك شما به راحتي مي توانيد از توليد رطوبت آلوده توسط دستگاهاي بخور سرد و گرم جلوگيري كنيد كه عبارتند از:
* تعويض فوري آب مخزن : باكتري هاي موجود در مخزن معمولا در حال رشد بوده و سريع در عرض چند روز چند برابر شده و به همين منظور بايد آب را تعويض كرد .

تذكر : اگر شما از دستگاه بخور سرد استفاده ميكنيد بايد آب موجود در مخزن و فيلترهاي دستگاه را زود به زود تعويض كرده تا مانع از رشد قارچ ها شويد .

* استفاده از آب مناسب : حتما براي پر كردن مخزن آب دستگاه از آب جوشيده و يا آب كاني زدايي شده استفاده كنيد . البته اين شيوه منوط  بر عدم تعويض آب دستگاه بخور نبوده و شما در هر شرايطي بايد آب دستگاه بخور سرد و گرم را تعويض كنيد

* تعويض دستگاه بعد از مدتي : بعد از مدتي يك سري مواد در ته دستگاه بخور ته نشين شده كه قابل تميز كردن نبوده كه اين مواد باعث رشد قارچ ها مي شوند . پس به عبارت ساده تر اگر چند سالي است كه از دستگاه بخور خود استفاده كرده ايد بهتر است جانب احتياط را رعايت كرده و اقدام به خريد يك دستگاه جديد كنيد .

* نحوه شستشوي دستگاه هاي بخور : استفاده از محلول هاي مبتني بر الكل و آب هنگام شستشو و براي جلوگيري از آسيب هاي ريوي هرگز از شوينده هاي شيميايي استفاده نكنيد .

 برای خرید دستگاه بخور لطفا با کلیک کردن بر روی لینک زیر، از فروشگاه دیدن بفرمایید.

دستگاه بخور سرد


مطالب مرتبط:

دستگاه بخور گرم برای پوست صورت 

کدام بهتر است؟ دستگاه بخور سرد یا گرم؟

شیوه جوان سازی پوست با استفاده از دستگاه بخور سرد

 

 

 

 

 

 

 

 


دستگاه بخور دستگاه بخور سرد دستگاه بخور گرم

اشتراک گذاری:      فیسبوک -  تویتر -  لینکدین -  گوگل پلاس
ثبت نظر