راهكارهاي موجود جهت كاهش هزينه هاي تجهيزات پزشكي


راهكارهاي موجود جهت كاهش هزينه هاي تجهيزات پزشكي

   همانطور كه همگي مي دانيم تجهيزات پزشكي  به عنوان يكي از ستونهاي اصلي بخش درمان در مراكز درماني است . چون تجهيزات پزشكي  يك ارتباط دوطرفه با افراد و بيماران دارد به همين منظور هزينه هاي چشمگيري را جهت خريد اين تجهيزات پزشكي را مراكز درماني متقبل مي شوند . چيزي كه جهت هزينه هاي اموال در يك بيمارستان صرف مي شود تقريبا 30 تا 40 % مي باشد كه مي توان با درست نگه داشتن اين تجهيزات هزينه ها را كمتر كرد . در ضمن استفاده بجا و تعميرات به موقع اين تجهيزات پزشكي موجب شده تا در مواقع نياز براي سهولت در طول دوره درمان پزشكان به آنها براحتي دسترسي داشته باشند . كه با اين شيوه صحيح و كارآمد مي توان بازدهي و هزينه هاي مواد و وسايل تجهيزات پزشكي را در مراكز درماني كاهش داد . در ضمن در اين مقاله بيشتر هدفم اين خواهد بود كه تا به شيوه هاي صحيح نگهداري تجهيزات پزشكي و روش نگهداري توام با پيشگيري را بپردازم .

توجه بفرمایید عباراتی شامل دستگاه فشار خون، دستگاه بخور سرد، دستگاه وکیوم آقایان، قیمت تجهیزات پزشکی از جمله عبارات تبلیغاتی و با اهمیت این مقاله برای کارشناسان بخش بهینه سازی وب سایت می باشد.

نقش و اهميت نگهداری توام با پیشگیری در تجهیزات پزشکی:

از ديدگاه مهندسين پزشكي نگهداري و تعمير اين تجهيزات پزشكي مي تواند به پزشكان اين اطمينان خاطر را داده تا با آسودگي بيشتر به امر مداواي بيماران خود بپردازند . زيرا با نگهداري صحيح از اين تجهيزات پزشكي مي توان از تعميرات بزرگ و از اسقاطي شدن آن ها جلوگيري كرد . البته لازم به يادآوري است كه اين شيوه نگهداري توام با پيشگيري براي همه صنايع به كار ميرود و فقط مخصوص تجهيزات پزشكي در مراكز درماني نخواهد بود . همانطور كه در بالا گفتم مي توان با روش نگهداري توام با پيشگيري از آسيب هاي وارده بر تجهيزات پزشكي جلوگيري كرد ولي در برخي موارد اينگونه نخواهد بود . مثلا در برخي تجهيزات به طور ناگهاني و در حين استفاده از آن دچار اختلال شده و از قبل قابل پيش بيني نبوده ، حتي شيوه نگهداري توام با پيشگيري كمكي نخواهد كرد . البته جا دارد به اين نكته اشاره كنم كه شيوه نگهداري از تجهيزات پزشكي عملكرد استفاده از تجهيزات را بالا برده و به نتيجه مطلوب تري جهت درمان دسترسي پيدا مي كنيم .

وجود مشکلات پيش رو جهت استفاده از برنامه نگهداری توام با پیشگیری:

در وهله اول براي استفاده از اين شيوه بايد كادر مراكز درماني همكاري هاي لازم را داشته و به اين موضوع واقف باشند كه نگهداري از تجهيزات پزشكي يك امر اساسي است .بايد كادر مهندسين پزشكي به كادر درماني آموزش هاي لازم و اهميت اين تجهيزات پزشكي را برايشان توضيح داده تا اين برنامه را به طور روتينگ جزء كارهاي هميشگي خود بدانند .  
مي توان به مشكل بعدي اين شيوه تعيين انواع تجهيزات پزشكي كه نيازمند فرآيند نگهداري هستند اشاره كرد ، زيرا استفاده از برخي وسايل براي قسمتهاي اورژانس بسيار مهم مي باشد . پزشكان مي توانند اگر وقفه اي در حين فرآيند درمان و استفاده از تجهيزات پزشكي به وجود آمد آنرا با يك دستگاه جانشين ولي با همان كارايي تعويض كنند . از مشكلات بعدي فرآيند نگهداري پيشگيرانه در بيمارستانهاي بزرگ جابجايي تجهيزات پزشكي بوده كه باعث سردرگمي كادر بيمارستان خواهد شد . و در نهايت مي توان به يكي از قسمت هاي برنامه نگهداري با پيشگيري را به جدول بازرسي اشاره كرد . براي اينكه دوره زماني بازرسي ها را مشخص كرد مي توان از دستورالعمل آموزشي توليد كنندگان و يا از مراكز درماني كه از اين تجهيزات استفاده مي كنند كمك گرفت . شايان ذكر است كه اگر فاصله زماني بازرسي تجهيزات پزشكي خيلي طولاني شود اين شيوه موثر نخواهد بود . اگر از دستگاه ها بيش از ظرفيت مجاز استفاده كرديم بايد فاصله زماني بازرسي ها كاهش يافته و يا اگر كمتر از حد مجاز استفاده كرديم بايد فاصله زماني بازرسي افزايش يابد .

و در كلام پاياني شركت DAM مفتخر است كه با بيش از چند سال فعاليت در حوزه تجهيزات پزشكي و دارويي و آزمايشگاهي توانسته در اين عرصه خدماتي را ارائه كند . با توجه به اينكه ارائه اين خدمات داراي مسئوليت بزرگي بوده ولي اين شركت با وجود كادر مجرب خود توانسته نمايندگي انحصاري را از كمپاني هاي مجرب را اخذ كند . با گذشت چندين سال سابقه درخشان خداوند را شاكريم كه توانسته ايم با ارائه اين خدمات گوشه اي از مشكلات درماني هموطنان عزيزمان را برطرف كنيم .

 

 

 

 


قیمت تجهیزات پزشکی دستگاه بخور سرد دستگاه وکیوم آقایان


ثبت نظر