درمان ناتوانی جنسی آقایان با استفاده از دستگاه وکیوم


درمان ناتوانی جنسی آقایان با استفاده از دستگاه وکیوم

ارائه دهنده: دکتر سیدکاظم فروتن

اهداف:

از بیماری های شایع ارولوژی ناتوانی جنسی مردان می باشد که اولین گام درمان آن استفاده از داروهای خوراکی مثل سیلدینافیل است.

 اگر راه بالا جواب نداد و درمان موثر نبود راه بعدی استفاده از دستگاه وکیوم و با دارو است.

در این مقاله ما سعی کردیم علت های عدم موفقیت استفاده از دستگاه وکیوم را مشخص و بررسی کنیم

روش های اجرا:

تعداد ۲۱۵۰ بیمار در این مقاله تحت بررسی و درمان قرار گرفته اند. همه افراد بدون توجه به علت ناتوانی جنسی شان در این بررسی شرکت داده شدند.

وقتی از داروهای خوراکی و یا تزریق داروهای گشادکننده عروق در داخل جسم غاری در استفاده کردیم دیدیم که در همه  بیماران این روش  موفقیت آمیز نبود.

بیماران را با سه روش ارزیابی میزان نعوظ آلت - قراردادن وزنه بر روی آن و با استفاده از International index of erectile function و سوال در مورد وقوع یا عدم وقوع نزدیکی جنسی با همسر شخص مورد ارزیابی قرار دادیم.

پس از این که درمان را  شروع کردیم همه آن ها را در مدت دوهفته ، دوماه ، شش ماه و یکسال پیگیری کردیم.

یافته های ما:

از۲۱۵۰ بیماری که تحت پیگیری و  درمان قرار گرفته بودند ۱۸۷۸ نفر در بار اولی که از دستگاه وکیوم استفاده کردند قادر به ایجاد نعوظ شدند .

۲۷۱ نفر بعد از گذشت دو هفته نعوظ در آنها ایجاد شده بود و در ۱ (۰۵/۰%) بیمار نیز به خاطر پریاپیسم طولانی مدت نعوظ کامل در آن ها امکان پذیر نبود.

۱۹۸۴ نفر بیمار توانسته بودند یک ماه بعد از اینکه از دستگاه وکیوم استفاده کردند با همسر خود نزدیکی داشته باشند.

 از۱۶۶ بیماری که باقیمانده بود ، ۹۴ نفر بخاطر مشکلاتی در همسرشان بود مثل باکره بودن – عدم نزدیکی بیش  از ۶ ماه و آترفی واژن و ۷۱ نفر هم نمی دانستند چطور از دستگاه وکیوم استفاده کنند و نیاز به آموزش بیشتری داشتند حتی بعد از گذشت یک ماه از تجویز دستگاه وکیوم قادر به نزدیکی نبودند.

 ۰۵/۰% بیمار هم بخاطر پریاپیسم طولانی مدت ایجاد نعوظ کامل در آن ها امکان پذیر نبود.

 شکست نهائی درمان با استفاده از دستگاه وکیوم را در۵۶ بیمار  دیدیم .

اما رضایت جنسی در بیمارانی که درمان شده بودند حدود ۹۵% افراد بودند و رضایتمندی جنسی در ۸۵% همسران این بیماران پس از درمان مشاهده شد.

نتیجه میگیرم که:

بیشترین علت عدم موفقیت بیمارانی که از دستگاه وکیوم استفاده کرده بودند باکره بودن همسرانشان و بعد از آن مشکلات مربوط به عدم مهارت در استفاده از دستگاه وکیوم بود.

قابل توجه شما عزیزان ، این مقاله جز اولین مطالعه هایی می باشد که در آن به دلایل عدم موفقیت استفاده از دستگاه وکیوم پرداخته شده.

همچین خدمت شما خواننده محترم می رساند که عبارت تاکیدی ما در این مقاله دستگاه وکیومدستگاه وکیوم آقایاندستگاه وکیوم بانوان می باشد.

 

همچنین برای خرید دستگاه وکیوم مردانه و زنانه از سایت ما به لینک زیر مراجعه کنید. 

خرید انواع دستگاه وکیوم

 

 

 


دستگاه وکیوم دستگاه وکیوم آقایان دستگاه وکیوم بانوان