تحريم دولت جديد آمريكا نسبت به يكسري از تجهيزات پزشكي


تحريم دولت جديد آمريكا نسبت به يكسري از تجهيزات پزشكي

رسول دیناروند نسبت به تحریم برخی لوازم پزشکی توسط امریکا گفت : این كار آمريكا ، یک کار ناشايست بوده چون اکثر این وسايل کاربرد درمانی براي افراد دارند .رسول دیناروند در ادامه گفت : صادرات کالاهای امریکایی نیاز به مجوز مخصوصي از آن كشور بوده ، كه اين مجوز چیز تازه اي نبوده  و همواره وجود داشته است . در زمان پسابرجام و در سال قبل آمریکا برخی از کالاها را وارد فهرستی کرده که نیازی به گرفتن مجوز نداشته و بسیاری از این تجهیزات پزشکی( دستگاه بخور، دستگاه وکیوم، تشک مواج، توالت فرنگی و حتی بسیاری از تجهیزات پزشکی دیگر و حتی انواع داروها به ویژه داروهای زخم بستر، از این فهرست خارج شدند .

ولي ترامپ مجددا بعضي از تجهیزات پزشکی را که قبلا نياز به مجوز براي صادرات آنها به كشور نبوده ، دوباره آنها را به ليست تحريم ها بر گرداند .  دیناروند با بیان این که كشور قبلا تجربه سختي نسبت به تحريم ها را داشته ، گفت : شرکت های تامین کننده اين وسايل يقينا مسیرهای جديدي را براي هموطنان پيدا مي كنند . گرچه این تجهیزات پزشكي توسط برخي از شرکت ها به سختي فراهم می شد اما با وجود تحريم ها كار سختر شده ولي اين به منزله به خطر افتادن جان هموطنان نيست . و در پايان گفتگو ديناروند خاطر نشان كرد كه اين كار آمريكا يك كار ضد انساني بوده و ورود این کالاها به فهرست دریافت مجوز خاص، جزء اذیت كردن مردم مي باشد

منع واردات تجهیزات پزشکی به ایران از سوي خزانه داري آمريكا

چند روز قبل خبري از سوي خزانه داري آمريكا در سايتها در مورد تحريم تجهيزات پزشكي آمريكا به ايران منتشر شده بود . ناصر ریاحی معتقد بوده كه چنين دستورالعملي در خصوص صادرات تجهیزات پزشکی به ایران غير ممكن مي باشد .  ریاحی در ادامه گفت : بعد از امضاء برجام ورود چند تا از دستگاه‌ها ي پزشكي به كشور صادر شده و در حال حاضر نیز مشکلی در این زمینه وجود ندارد . و در ارتباط با موضوع صادرات تجهیزات پزشکی به ایران ، بايد خود كمپاني ها تشخيص دهند كه محصولشان صادر شود يا نه ، و وزارت خزانه‌ داری آمریکا در اين خصوص نقشي ندارد . عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی نيز در ادامه اين گفتگو در مورد تاثیرات اقتصادی و تصمیم هاي جديد ترامپ درباره منع صدور ويزا براي ايرانيان مي گويد:

فكر نمي كنم كه تصميم هاي جديد ترامپ در خصوص منع ورود ایرانیان به آن كشور تاثیری از نظر اقتصادی و تجاری برای ایران به همراه داشته باشد . چون ايران مراودات  و معاملات اقتصادی چندانی به غیر از دارو و تجهیزات پزشکی با كشور آمریکا نداشته ، که در آن زمینه هم هيچ موقع به مشكل بر نخواهيم خورد .


قیمت تجهیزات پزشکی دستگاه وکیوم دستگاه بخور تشک مواج توالت فرنگی زخم بستر


ثبت نظر