تاثیر پانسمان زخم بستر مناسب در بهبودی زخم افراد دیابتی


تاثیر پانسمان زخم بستر مناسب در بهبودی زخم افراد دیابتی

   شاید شما در اطرافیان خود افراد دیابتی دیده باشید که به خاطر عوامل مختلف ممکن است بر روی بدنشان زخم هایی ایجاد شود که در بیشتر مواقع بهبودی حاصل نمی شود . و ممکن است این زخم ها به مرور زمان به زخم بستر تبدیل شود که بسیار برای این افراد خطرناک می باشد زیرا در اکثر مواقع به قطع عضو منجر می شود . پس مدیریت کردن و انتخاب یک پانسمان زخم بستر مناسب هنگام مبتلا شدن به زخم بستر در افراد دیابتی بخش مهمی را ایفا می کند . در واقع یک پانسمان زخم بستر بایستی با میزان مصرف آن ، درصد عفونت را به مرور زمان کاهش داده تا روند بهبودی زخم تسریع پیدا کند .

توجه کنید: هر یک از پانسمان های زخم بستر دارای شرایط خاصی می باشند که بنا به نوع زخم از آن ها استفاده می شوند که عبارتند از :

 ( پانسمان های غیر چسبنده ساده ، ارزان و قابل تحمل و پانسمان های فوم و آلژینات بسیار جذب کننده و مؤثر که برای زخم های عمیق کاربرد دارند ) .

نکته : در زخم بستر برای جلوگیری از ایجاد عفونت و یا زخم هایی که درصد پوسیدگی شان بالاست بایستی حتما چندین بار در طول روز پانسمان شما تعویض شود . از یاد نبرید که در انتخاب پانسمان زخم بستر در افراد دیابتی بایستی چندین عامل را در نظر گرفت . مثلا زخم هایی که درصد عفونتشان بالاست برای اینکه از لخته شدن بافت های اطراف زخم جلوگیری شود بایستی کنترل و مراقبت ویژه ای کرد . که در بیشتر موارد از این زخم ها بوهای نا خوشایندی بیرون می آید که برای خود بیمار و اطرافیان قابل تحمل نبوده و فرد احساس ناراحتی می کند . برای اینکه تسکینی به این حس فرد بیمار داده باشیم بهتر است با آرامش کامل پانسمان زخم فرد را تعویض کرده تا بیمار هنگام تعویض پانسمان زخم بستر آرامش داشته باشد  .

امروزه شرکت های تولید کننده ، پانسمان زخم بستر را برای افراد دیابتی با شرایط ویژه و خاص و برای جنبه های مختلف تولید می کنند که عبارتند از :

( عفونت را جذب می کند ، خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهد ، به راحتی تعویض می شود ، مقرون به صرفه می باشد و ... )

یکی از عواملی که باعث زخم شدن پاها در افراد دیابتی می شود به خاطر این بوده که معمولا این بیماران دیابتی به نوروپاتی محیطی مبتلا می شوند . نوروپاتی محیطی در حقیقت یک اختلال عصبی بوده که از مغز و طناب نخاعی سرچشمه میگیرد که این بیماران عوارضی مانند درد و بی حسی و خارش و ضعف را تجربه میکنند .

آنچه در انتها باید بدانید : این فروشگاه یکی از معتبرترین فروشگاه های مجاز در کشور در خصوص تجهیزات پزشکی بوده که یقیننا بهترین ها را به مراجعه کنندگان خود پیشنهاد می دهد . و این شرکت نماینده بیش از چندین برند معتبر در خصوص چگونگی و نحوه مراقبت از زخم بستر و انواع پانسمان های زخم بستر می باشد . شما به راحتی می توانید با کارشناسان فروش شرکت در تماس باشید تا اطلاعات کافی و مفید را در خصوص نحوه سفارش پانسمان زخم بستر و سایر محصولات را دریافت کنید .


     مطالب مرتبط:

جلوگیری از پدیدار گشتن زخم بستر

 راههای درمان زخم بستر ( پانسمان زخم بستر ) در منزل

 نقش اصلی پرستاران در روند بهبودی در زخم بستر

 

 


قیمت تجهیزات پزشکی دستگاه وکیوم بانوان دستگاه وکیوم آقایان پانسمان زخم بستر

اشتراک گذاری:      فیسبوک -  تویتر -  لینکدین -  گوگل پلاس
ثبت نظر