باید و نباید های نحوه استفاده از دستگاه وکیوم زنانه هنگام زایمان


باید و نباید های نحوه استفاده از دستگاه وکیوم زنانه هنگام زایمان

 

امروزه همه ما شاهد انواع تبلیغات درخصوص دستگاه وکیوم بانوان در فروشگاه ها و سایت های تبلیغاتی و مراکز بهداشتی هستیم، اما تقریبا باز نگرانی های خاصی در زمان استفاده از این دستگاه را داریم، کارشاناسان بخش بهینه سازی سایت DAM.IR سعی بر این دارند که شما خوانندگان  و مخاطبان عزیز این فروشگاه را با کاربرد انواع دستگاه وکیوم در طی چند مقاله آشنا کنند و اطلاعات مفید و درست را دراختیار شما عزیران  قرار دهند. پس با ما همراه باشید

.  امروز می خواهیم در این مقاله در خصوص کاربرد دستگاه وکیوم بانوان هنگام زایمان و اینکه چه اثراتی برای مادر و جنین دارد مطالبی را ارائه کنیم . تصور کنید که شما برای زایمان طبیعی به بیمارستان رفته اید و هنگامی که شما در حال وضع حمل هستید دهانه رحم شما به طور کامل باز می شود . در این هنگام فرد درد های زیادی را باید تحمل کند و به خاطر تسکین درد به او داروهای مسکن تزریق می کنند تا فرد زایمان راحت تری را داشته باشد . اگر شرایط مطلوب نباشد و بچه نتواند به راحتی و به صورت عادی به دنیا بیاید متخصصین به کمک روش های کمکی مانند دستگاه وکیوم زنانه  نوزاد را به دنیا می آورند . به گونه ای که دستگاه وکیوم را وارد واژن کرده تا سر بچه با آن منطبق شده و سپس نوزاد را طی مراحلی به دنیا می آورند . این دستگاه دارای سری های مختلف به شکل فنجان مانند بوده که این وسیله به یک ابزار مکش نیز وصل می باشد .  که پزشک با رعایت یکسری نکات کمی مکش به سر نوزاد وارد کرده تا به راحتی نوزاد را از کانال زایمان عبور دهد .

 البته این را هم متذکر شوم که برای همه زایمان ها از این دستگاه وکیوم استفاده نمی کنند بلکه در موارد خاص مانند :

( پاره شدن کیسه آب و قرار داشتن سر نوزاد در لگن مادر / جفت مشکلی نداشته نباشد / وزن نوزاد مناسب باشد / پشت گردن نوزاد کاملا کشیده شده باشد و ... ) .

نکته : این دستگاه وکیوم دارای سری های مختلفی مانند ( فلزی و نیمه سخت و نرم ) می باشد که بسته به موقعیت بچه پزشک از سری های مختلف استفاده می کند .

 با پیشرفت تکنولوژی در زمینه پزشکی متخصصین به این نتیجه رسیده اند که دستگاه وکیوم  مزیت هایی را برای مادر دارد که شامل :

( به دستگاه تناسلی مادر آسیب کمتری وارد می شود و نیاز کمتر به بیهوش نمودن مادر و زایمان سریع و به جمجمه نوزاد آسیب کمتری وارد می شود ) .

ولی ناگفته نماند که در شرایطی مانند : زودرس بودن نوزاد و داشتن مشکل پوستی در جنین و در دسترس نبودن سر جنین و ... استفاده از دستگاه وکیوم زنانه توصیه نمی شود .

 * نحوه اجتناب از دستگاه وکیوم در زایمان طبیعی

در ادامه مقاله ی امروز راهکارهایی را ارائه می کنیم که تا نیازی به استفاده از دستگاه وکیوم هنگام وضع حمل نداشته باشید .

- در طول نه ماه بارداری سعی کنید تناسب اندام خود را حفظ کنید .

- قبل از زایمان استراحت کافی داشته باشید زیرا برای زایمان طبیعی انرژی زیادی نیاز دارید .

- در طول زایمان از خوابیدن به پشت پرهیز کرده و در نشستن خود دقت کنید .

- اطمینان کامل داشته باشید که جنین در حالت مطلوب قرار داشته باشد .

- در زمینه تغذیه بیشتر دقت کنید و به موقع ادرار کرده تا هنگام زایمان نیاز به سرویس بهداشتی نداشته باشید .

در پایان گفتگوی امروز به سوالات رایجی که در بین بانوان در مورد مراقبت های لازم بعد از استفاده از دستگاه وکیوم می باشد پرداخته ایم . معمولا در زایمان های طبیعی پارگی هایی به خاطر استفاده از دستگاه وکیوم به وجود می آید که برای مادر مشکلاتی را از لحاظ نشستن و یا راه رفتن ایجاد می کند . این درد و تورم کوتاه مدت بوده و ممکن است خود به خود و یا به دلیل بخیه ها بعد از مدتی خوب شده و مادر از این ناراحتی رهایی پیدا میکند .

 


مطالب مرتبط :

دستگاه وکیوم بانوان برای فرم دهی سینه

دستگاه وکیوم برای کدام دسته از آقایان مناسب است؟        

 

 


قیمت تجهیزات پزشکی دستگاه وکیوم بانوان دستگاه وکیوم آقایان پانسمان زخم بستر


ثبت نظر