آشنایی با انواع کپسول اکسیژن


آشنایی با انواع کپسول اکسیژن

          کپسول اکسیژن از سال 1926 در پزشکی مورد استفاده قرار گرفت . بیش از صد مدل کپسول اکسیژن در ایران وجود دارد که بعضی ها از داخل ایران و بعضی ها در خارج تولید می شود که هر کدام از آنها مزایای خاصی دارند.

جنس و کاربرد کپسول اکسیژن:

کپسول اکسیژن به شکل استوانه ای که اصولا از جنس آهن و آلومنیومی است و برای ذخیره اکسیژن استفاده می شود. بیمارانی که به هر دلیلی سطح اکسیژن خون آنها کم می یشود و همچنین بیماران قلبی و ریوی و افرادی که کم خونی و آنهایی که آسم و مشکل تنفسی دارند باید از کپسول اکسیژن استفاده کنند. به طور کلی همه انسان ها برای نفس کشیدن به اکسیژن نیاز دارند. بیمارانی که برای نفس کشیدن ( عمل دم و باز دم) مشکل دارند، طبق دستور دکتر عموما به کپسول اکسیژن نیاز دارند. و کپسول اکسیژن یک وسیله حیاتی برای آنها محسوب می شود. میزان اکسیژن رسانی کپسول هایی که به ابعاد 2 و 5 و 10 و 40 لیتری هستند، بر خلاف دستگاه اکسیژن محدود می باشند و تقریبا تا دو ساعت اکسیژن رسانی می کنند.

زمانی که اکسیژن به زیر 10 درصد برسد مغز انسان دچار تورم می شود و اگر به 6 درصد برسد برای فرد خطرناک است. در این صورت حتما باید برای نجات زندگی فرد، اکسیژن کافی به او برسد. در غیر این صورت فرد به شدت در معرض خطر قرار می گیرد.

کپسول اکسیژن فلزی و آلومینیومی:

 در بازار دو نوع کپسول اکسیژن که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد وجود دارد و در مراکز درمانی و بیمارستان ها از آنها برای بیمارانی که بستری شده اند ویا اورژانسی هستند و کمبود تنفسی دارند و به اکسیژن نیاز دارند مورد استفاده قرار می گیرد. آن دو نوع فلزی و آلومنیومی هستند و بیشتر از نوع فلزی استفاده می کنند که جنس بدنه آن از فولاد است و وزن بیشتری نسبت به آلومنیومی دارد ولی به علت اینکه قیمت این نوع از کپسولها نسبت به آلومنیومی پایین تر است بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. ولی شکل کپسول اکسیژن آلومنیومی زیباتر از نوع فلزی است و به دلیل سبک تر بودن آن ، حمل و نقل آن آسانتر است و بخاطر همین خصوصیات ، گرانتر است . 

مدت شارژ کپسول اکسیژن:

کپسول 5/ 2 لیتری 20 دقیقه و 5 لیتری 30 دقیقه و 10 لیتری 90 دقیقه و 20 لیتری 120 دقیقه اکسیژن رسانی به بیمار می دهند. 

فروشگاه DAM.IR:

در صورت نیاز به کپسول اکسیژن برای بیماران خود می توانید با مراجعه به فروشگاه DAM.IR کپسول مورد نیاز خود را با گرانتی معتبر و کیفیت عالی خریداری نمایید. همچنین این فروشگاه با اجاره کپسول اکسیژن در تهران آماده خدمت رسانی می باشد.

 شایان ذکر است که فروشگاه اینترنتی دَم  با فعالیت حرفه ای خود در حوزه تچهیزات پزشکی توانسته با ارائه خدمات عالی کلیه مشتریان خود را راضی و خشنود نگاه بدارد. در این روزهای کرونایی که مردم کشور عزیزمان با مشکل کرونا روبه رو هستند، این فروشگاه با اجاره کپسول اکسیژن در تهران همواره توانست، نقش بسزایی در پاسخ گویی به تقاضای مشتریان عزیز و ارجمند داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


اجاره کپسول اکسیژن در تهران خرید تجهیزات پزشکی


ثبت نظر