آشنايي مقدماتي در خصوص تشک مواج


آشنايي مقدماتي در خصوص تشک مواج

اگر سري به فروشگاههاي تجهيزات پزشكي داخل شهر بزنيد يكسري تشك هاي طبي مي بينيد كه به نام تشك مواج (تشك بيمار) معروف هستند . معمولا افرادي كه در منزل و يا بيمارستان بستري اند و تحرك كمي دارند اين مدل از تشك ها گزينه بسیار مناسبي بوده و جنسش از پي وي سي مي باشد . اين مدل از تشك ها داراي يك عدد موتور کمپرس هوا و یک عدد تشک موجدار باد شونده بوده و در ضمن اين تشك ها به كمك فشار هوا باد مي شوند . که نهایتا به تشک مواج نام گذاری شده اند.

 

نحوه استفاده تشك مواج (تشك بيمار)

بايد ياد آوري كنم كه اين تشك را بايد روي تشكي كه نه خيلي نرم و نه خيلي سفت گذاشت در غير اين صورت كارايي خود را از دست مي دهد . ابتدا بايد دستگاه را روشن کرده و به مدت ۲۰ دقیقه صبر كرده  و بعد بايد یک ملحفه به اندازه تشك پهن كرده و بعد بیمار را روی تشک بخوابانيد . بايد موتور کمپرس دستگاه به صورت دائم  روشن بوده و هر 48 ساعت ،  یک ساعت به دستگاه استراحت داده و مصرف برق اين تشك به اندازه مصرف یک لامپ کم مصرف است .

 

مقايسه بين تشك هاي مواج (تشك بيمار)

تشک های مواج چند دسته بوده که پر طرفدارترين و البته ارزانترین آن ها به مدل های تخم مرغی معروف بوده که تا وزن 70 كيلو گرم را تحمل مي كند . اصولا اندازه اين تشك ها به طول ۲۸۰ عرض ۹۰ و پهنای ۶.۵ سانتیمتر و شبيه شانه های تخم مرغ بوده و دارای ۱۳۰ مخزن باد به رنگ بژ است . نمونه بعدي مدل لوله اي كه براي بيماران با وزن حداكثر 120 كيلو مناسب بوده كه شبيه لوله هايي كنار هم چيده شده اند . جنس اين تشك ها مخلوطي از نایلون و پی وی سی بوده و به طول ۱۹۰ و عرض ۸۵ و پهنا ۱۱ سانتیمتر و  رنگ آبی تیره مي باشد . پيشنهاد من به شما اينست كه تشک مواج مدل هوشمند سنسوری بهترين گزينه بوده که شبيه تشک مواج لوله ای بوده و برای تمامی بیماران با هر وزني مناسب است .

 


قیمت تجهیزات پزشکی دستگاه بخور دستگاه وکیوم زخم بستر تشک مواج


ثبت نظر