آشنايي اوليه با وظايف مهندسي پزشكي در بيمارستان ها


آشنايي اوليه با وظايف مهندسي پزشكي در بيمارستان ها

 در اين مقاله كوتاه مي خواهم خيلي متفاوت تر از هميشه به تعريف و وظايف مهندسي پزشكي واحد بيمارستاني با هم گفتگو كنيم . در گذشته هاي خيلي دور درمان بيماران تنها با تجويز دارو و گرفتن يك سري رژيم هاي غذايي و انجام يك سري حركات فيزيكي توسط خود پزشك انجام مي شد . ولي امروزه با پيشرفت هايي كه در اين عرصه شده اين تجهيزات پزشكي نقش محوري در سه حوزه به نام هاي پيشگيري و تشخيص و درمان براي بيماران ايفا مي كنند .

خوانندگان محترم لطفا در جریان باشید عبارات کلیدی که در این مقاله کوتاه مد نظر کارشناسان بخش بهینه سازی سایت است شامل: دستگاه بخور، تشک مواج، دستگاه وکیوم، دستگاه وکیوم آقایان، و..... می باشد.

 اين تجهيزات پزشكي از نظر وجه سرمايه اي چه از نقطه نظر ابتياع و چه از نظر خدمات بعد از فروش جزء پارامترهاي مهم در اقتصاد مراكز درماني قلمداد مي شوند . هر چقدر وجود اين تجهيزات در عملكرد و موفقيت مراكز درماني نقش دارند عملكرد نادرستش نيز در روند مراكز درماني و در فعاليت پزشكان بعضا مشكلاتي را به وجود مي آورند . پس بايد واحدي در بيمارستان ها به طور تخصصي بر اين امر مديريت داشته و بايد از آخرين دستاورد پزشكي مطلع بوده تا در اختيار متخصصين در بيمارستان ها قرار دهند . شايد در كشور ما اين قضيه تا حدودي تازه به نظر برسد ولي در كشورهاي صاحب علم و تكنولوژي روز  يك چيز معمول و بديهي مي باشد . مهندسي پزشكي ، مجموعه اي است كه وظيفه مديريت تمام اموري كه به تجهيزات پزشكي مربوط است را عهده دار بوده و در راستاي تامين ايمني لازم براي جان بيماران فعاليت مي كند .

اين واحد اصولا يك سري اهدافي داشته كه عبارتند از :

- هدايت بيمارستان به استفاده از اين تكنيك و تجهيزات پزشكي متناسب با نيازهاي واقعي و توانائيهاي بيمارستان .

- طولاني شدن عمر اين دستگاه ها و جلوگيري از خراب شدن زودهنگام و يا نابهنگام تجهيزات پزشكي در بيمارستانها .

- به وجود آوردن ايمني لازم براي پرسنل بيمارستان و بيماران در ارتباط با استفاده از تجهيزات پزشكي .

- استفاده به موقع و بجا از اين تجهيزات و بهره گيري بهينه از تمامي قابليت هاي آن ها .

مخاطبان عزیز در صورت نیاز به دستگاه وکیوم لطفا به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

خرید دستگاه وکیوم آفایان


 

 مطالب مرتبط:

آيا مداواي برخي بيماري ها با استفاده از تجهيزات پزشكي صحت دارد ؟

نقش متخصصين مجرب در استفاده از تجهيزات پزشكي در بيمارستان ها

 

 


دستگاه بخورسرد دستگاه وکیوم آقایان قیمت تجهیزات پزشکی


ثبت نظر