آخرين آمار گمرك از 13 ميليون دلار تجهيزات پزشكي ايران


آخرين آمار گمرك از 13 ميليون دلار تجهيزات پزشكي ايران

طبق آخرين آمار گمرک جمهوری اسلامی ، در سال قبل توسط ایران 13 میلیون دلار تجهیزات پزشکی به 44 کشور دنیا صادر شده، همانطور که می دانید قیمت تجهیزات پزشکی روز به روز در حال افزایش می باشد، اين صادرات به سه گونه انجام شده عبارتند از :

*ارسال لوازم با برند خود كشور به كشورهاي ديگر .

**كالاي مورد نظر در ايران توليد شده ولي با برند شركت هاي اروپايي فروخته شده و آنها در نهايت با قيمت هاي نجومي به كشورهاي جهان سوم مي فروشند . (در واقع قیمت تجهیزات پزشکی بسیار باور نکردنی)

***ايجاد خط توليد لوازم تجهيزات پزشكي در كشورهاي ديگر :

به نقل از دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهيزات پزشكي اين صنعت در كشور يك صنعت تازه و جوان بوده كه حدود 16 سال است شكل گرفته و خدمات ارائه مي كند . وي در ادامه افزود كه : بالاترين صادرات در اين حوزه را مي توان به تجهیزات (مانیتورینگ‌های اعلام علائم حیاتی بیمار و انکیباتورها و سیستم‌های گازرسانی و تخت های بیمارستانی) نام برد . وي در ادامه افزود كه : کالاهای توليد شده توسط متخصصين در ايران باید داراي کیفیت خوبی بوده تا اعتماد پزشكان را به خودشان جلب كنند .

 

در جریان باشید که عبارات کلیدی و تبلیغاتی این مقاله عبارتند از ( قیمت تجهیزات پزشکی- دستگاه بخور - دستگاه وکیوم - توالت فرنگی - زخم بستر و تشک مواج ) 

 

آيا فروش تجهیزات پزشکی ایرانی با مارك اروپایی واقعيت دارد؟

اين روزها قدرت توليد در مقابل واردات اين صنعت بسيار كم بوده و فروش تجهيزات پزشكي توليد ايران با برندهاي خارجي به كشوره هاي جهان سوم بسيار ديده مي شود .  اساسا 40 تا 50 درصد نياز تجهيزات پزشكي كشور در داخل كشور توسط متخصصين اين حرفه توليد شده ولي يك سري از دستگاه هاي گران قيمت پزشكي ايست كه وارد مي شود . البته با واردات 832 ميليون دلاري تجهيزات پزشكي در سال قبل مقام 38 در واردات تجهيزات پزشكي را در دنيا به خود اختصاص داده است .

 

جايگاه مناسب ايران در توليد برخي لوازم پزشكي
در حال‌ حاضر ایران تولید کننده برخی تجهیزات پزشکی بوده و اگر بخواهد با کشورهاي ديگر اقدام به سرمایه‌گذاری مشترک كند باید در زمينه توليد محصولاتي باشد كه هنوز توليد نكرده است . به عنوان نمونه ايران قادر به توليد دستگاه (ام آر آی، سی تی اسکن و...) نبوده و كمپاني مورد نظر بايد سرمايه گذاري خود را در توليد اين دستگاه ها بكند . خوشبختانه ایران در تولید برخی کالاها دارای جایگاه مناسبی بوده كه حتي ۴۰ درصد از کالاهایی که در (دندانپزشکی ، آزمایشگاه‌ها و... ) مورد استفاده قرار می‌گیرد تولید داخل مي باشد . در كلام آخر کالاهایی که در ایران تولید شده نیازی به انتقال فناوری جدید نبوده زیرا ما به دانش و فناوری عالي برای تولید برخی از تجهیزات پزشکی دست پیدا کرده‌ایم .


قیمت تجهیزات پزشکی دستگاه وکیوم دستگاه بخور زخم بستر تشک مواج


ثبت نظر