قیمت تجهیزات پزشکی-دستگاه کنترل فشار خون

دستگاه بخور:

بخور سرد بخریم یا بخور گرم؟

فلسفه استفاده از دستگاه بخور مرطوب کردن هوای محیط است.

دستگاه بخور گرم آب را با جریان الکتریسیته تبخیر می‌کند و دستگاه بخور سرد آب را با امواج التراسونیک پودر میکند.

پس نتیجه عمل هر دو دستگاه یکسان است با دو تفاوت:

اول- دستگاه بخور گرم دمای محیط را بالا می‌برد.

دوم- از افزودنی هایی مثل اکالیپتوس در بخور سرد نباید استفاده کرد چون عمر دستگاه را به شدت کاهش می‌دهد.

برای انتخاب درست بین این دو دستگاه چند نکته را باید در نظر داشت.

1-    دستگاه‌های بخوری که هم سرد و هم گرم است، در حالت گرم آنها دمایشان به ندرت بیشتر از 40 درجه سانتیگراد میشود. در حالی که دمای بخار دستگاه بخور گرم نزدیک به 90 درجه سانتیگراد است.

2-    افرادی که فقط در زمستان می‌خواهند از دستگاه بخور استفاده کنند نیاز نیست که برای خرید دستگاه بخور سرد بیشتر هزینه کنند. آنها با خرید دستگاه بخور سرد مورد مصرفشان را ب خوبی می‌توانند برطرف کنند. اما اگر شخصی بخواهد به صورت چهار فصل استفاده کند حتما دستگاه بخور سرد خریداری کند.

3-    افرادی که در محل مورد نظرشان در فصل تابستان برای سرمایش از کولر آبی استفاده می‌کنند لازم نیست دستگاه بخور سرد خریداری کنند. چرا که به واسطه کولر آبی در فصل گرما رطوبت محیط تامین می‌شود. مگر اینکه از کولر گازی استفاده کنند..

 

مقاله ای درباره اهمیت دستگاه بخور بر سلامت بدن:

    تاثیر دستگاه بخور سرد (گرم) بر ریه، ريه شامل يكي از اندام هاي مهم بدن بوده كه حقيقتا در تبادل گازهاي تنفسي براي تامين اكسيژن براي قسمت هاي مختلف بدن و دفع دي اكسيد كربن نقش بسيار مهمي دارد . متاسفانه با تشديد آلودگي معمولا در بافت هاي ريه ضايعاتي ايجاد شده كه در طي سال افرادي مبتلا به اين عارضه شده كه باعث كاهش عملكردشان در طي روز مي شود .

 

به همين منظور پزشكان دستگاه هاي بخور را براي افراد مسن و يا كساني كه ريه هايشان مشكل دارد توصيه مي كنند . حتما براي خريد دستگاه هاي بخور سرد و گرم بايد اطلاعات كافي را داشته و حتما به نحوه كاركرد دستگاه توجه كرده تا بنا بر نياز خود آن ها را خريداري كنيد . دستگاه بخور در كنترل گرد و غبار و بوي بد نقش مهمي داشته كه به همين منظور بيشتر در آرايشگاه ها، داروخانه ، هتل ها و... مورد استفاده قرار مي گيرد .

 

شيوه كاركرد دستگاه بخور :

 

چگونگي كاركرد دستگاه بخور به اين شيوه مي باشد كه ذرات آب موجود در مخزن را به ذرات ريز تبديل كرده و به طور يكنواخت در فضا پخش ميكند . و به دليل سبكي اين ذرات آب در هوا به حالت معلق در آمده و با وجود گرماي زياد محيط به تبخير تبديل شده ، كه باعث وجود رطوبت نسبي محيط مي شود .

 

 (لازم دانستم كه به اين نكته اشاره كنم كه به هيچ وجه دستگاه  بخور سرد و گرم را در دسترس اطفال نگذاشته چون احتمال سوختگي در دستگاه بخور گرم زياد است) .

 

 آشنایی اوليه با ویژگی های دستگاه هاي بخور :

 

* وجود دهانه چرخشي 360 درجه / خاموش شدن اتوماتيك بعد از اتمام آب / داراي مخزن آب به شكل مجزا / چراغ شب / داشتن كليد تايمر / چراغ هشدار براي پر كردن مجدد و .... *

 

چند نكته كليدي براي عمر بهتر دستگاه بخور :

 

* اگر آب مصرفي شما داراي سختي زيادي باشد در ته دستگاه بخور شما پودر سفيد رنگي ديده مي شود كه براي برطرف شدن اين موضوع از آب جوشيده يا مقطر استفاده كنيد .

 

* اگر نمي خواهيد چند روز از دستگاه بخور سرد استفاده كنيد حتما مخزن آب را تخليه كرده و از خشكي دستگاه مطمئن شده و سپس آن را كنار بگذاريد .

 

* محل گذاشتن دستگاه بخور بايد كاملا مسطح بوده و داراي ارتفاع مناسبي باشد .

 

 

 


 

مطالب مرتبط:

 

دستگاه بخور گرم برای پوست صورت 

 

کدام بهتر است؟ دستگاه بخور سرد یا گرم؟

 

شیوه جوان سازی پوست با استفاده از دستگاه بخور سرد

 

 

 


حالت نمايش
  • فقط نمايش کالاهاي موجود
مرتب سازي براساس مرتب سازی